Konfigurator usług

Pilot antynapadowy – pożyteczne urządzenie dla Twojego bezpieczeństwa

Systemy alarmowe i monitoringu oraz współpraca z profesjonalną agencją ochrony to najlepsze sposoby na zapewnienie sobie bezpieczeństwa i komfortu. Czy to jednak wystarczy? Warto zdać się na dodatkowe rozwiązania, które dadzą Ci pewność, że w razie zagrożenia pomoc zjawi się szybko. Do takich należy niewątpliwie pilot antynapadowy. Co warto o nim wiedzieć?

pilot antynapadowy

Jak działa pilot antynapadowy?

Pilot antynapadowy to bezprzewodowe urządzenie, którego celem jest uruchomienie alarmu oraz powiadomienie firmy ochroniarskiej o zagrożeniu występującym w obiekcie. Zasięg pilota wynosi 100–200 m od miejsca, gdzie został zainstalowany odbiornik.

Jak go obsługiwać? Po naciśnięciu przycisku pilot powoduje uruchomienie głośnego lub cichego alarmu. Komunikat o alarmie zostaje skierowany do dyżurnego, który natychmiast wysyła na miejsce patrol interwencyjny. W Beta Security ISO masz pewność, że wyszkolona grupa pracowników ochrony przybędzie w ciągu kilku minut.

Podobnym rozwiązaniem są przyciski antynapadowe. Są one użyteczne dla pracowników banku, recepcjonistów oraz innych osób, które przebywają w jednym miejscu.

Zalety pilota antynapadowego

Dostępne są modele jedno-, dwu- i czterokanałowe. Określony kanał radiowy jest przeznaczony do wywołania alarmu. W pilotach wielokanałowych możesz wykorzystać pozostałe do innych celów, np. otwierania bramy garażowej, furtki lub uzbrajania systemu alarmowego. Dzięki temu masz przy sobie wielofunkcyjne urządzenie. Możliwe jest też zintegrowanie pilota z wieloma innymi sterowalnymi przedmiotami, m.in. roletami, oświetleniem lub elektrycznie otwieranymi drzwiami.

Pilot antynapadowy świetnie sprawdza się jako część systemu antynapadowego, który dodatkowo zawiera radiolinię oraz urządzenia monitorujące. Bywa szczególnie przydatny dla osób starszych lub mieszkających samotnie. Może być używany nie tylko w przypadkach związanych z napaścią czy włamaniem, ale również takich jak pożar czy inne zagrożenie życia i zdrowia. W takiej sytuacji dyspozytor otrzymujący powiadomienie alarmowe może także wysłać na miejsce odpowiednie służby ratunkowe.

Piloty antynapadowe są łatwe w obsłudze, a przy tym uniwersalne. Z powodzeniem mogą zostać wykorzystane w domu, mieszkaniu czy sklepie, jak również na terenie Twojej firmy. Tego typu system antynapadowy to także znacznie mniejszy koszt niż rozbudowane instalacje alarmowe. Decyduje o tym prostota budowy, która jednak wcale nie zmniejsza skuteczności systemu.

Prosty sposób na poprawę bezpieczeństwa

Pilot antynapadowy to wyjątkowo praktyczne urządzenie. Zagwarantuje Ci bezpieczeństwo i szybką reakcję ze strony patrolu interwencyjnego w razie zagrożenia. Pamiętaj jednak, aby zadbać o jego stan, a także monitorować poziom baterii. Pozwoli Ci to uniknąć sytuacji, w której alarm nie zadziała z powodu braku zasilania. W Beta Security ISO chętnie służymy doradztwem i wsparciem w zakresie systemów alarmowych i pilotów antynapadowych. Skorzystaj z naszej oferty już dziś!