Konfigurator usług

Ochrona fizyczna

Ochrona fizyczna

Ochrona fizyczna

Pomimo tego, że różnego rodzaju systemy bezpieczeństwa oparte na nowoczesnych technologiach są bardzo skuteczne to ochrona fizyczna nadal stanowi bardzo ważny element systemu ochrony mienia oraz ludzi. Osoby pełniące funkcję pracownika ochrony fizycznej muszą charakteryzować się wysoką odpowiedzialnością, kulturą osobistą, znajomością instrukcji ochrony obiektu i przepisów Ustawy o Ochronie Osób i Mienia.

ochrona fizyczna

Czym jest ochrona fizyczna?

Ochrona fizyczna to usługa realizowana przez wykwalifikowanych pracowników agencji ochroniarskiej, którzy przeszli stosowne szkolenia i mogą zabezpieczać mienie oraz ludzi przed różnego rodzaju zagrożeniami. Ochroniarze mogą wykonywać niezbędne czynności osobiście lub przy pomocy specjalnych systemów bezpieczeństwa takich jak np. monitoring wizyjny, lub wszelkiego rodzaju urządzenia alarmowe. Dzięki takiemu rozwiązaniu chroniony obiekt, teren lub osoby są pod stałym nadzorem ochroniarzy, którzy mogą w każdej chwili reagować na niebezpieczne sytuacje, czy to osobistą interwencją, czy też poprzez zawiadomienie odpowiednich służb. Oprócz tego pracownicy ochrony są w stanie na bieżąco kontrolować czy dane osoby znajdujące się na terenie chronionym mają do tego prawo np. poprzez legitymowanie, czy też różnego rodzaju systemy kontroli dostępu. Sama obecność ochroniarzy na danym terenie lub obiekcie znacząco zwiększa poziom bezpieczeństwa, ponieważ potencjalni przestępcy, widząc pracowników ochrony, wolą nie ryzykować i nie podejmują działań niezgodnych z prawem.

Co składa się na ochronę fizyczną?

Bezpośrednia ochrona fizyczna polega na ciągłej obecności ochroniarzy na danym terenie lub obiekcie chronionym, w celu zabezpieczenia znajdującego się tam mienia oraz ochrony osób. Pracownicy agencji ochrony mogą także przebywać w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu, w którym mają dostęp do obrazu z kamer monitoringu i innych systemów bezpieczeństwa, dzięki którym mogą kontrolować to co dzieje się na danym obiekcie i w razie konieczności reagować podejmując odpowiednie kroki. W zakresie obowiązków ochroniarzy znajduje się m.in. ujmowanie osób stwarzających zagrożenie dla chronionego mienia lub ludzi i oddawanie ich w ręce odpowiednich służb, legitymowanie osób przebywających na danym terenie chronionym w celu ustalenia ich tożsamości oraz tego czy mogą przebywać w danym miejscu. Ochroniarze mają również prawo do stosowania środków przymusu bezpośredniego w sytuacji, gdy jest to niezbędne w celu neutralizacji zagrożenia. 

Ochronę fizyczną możemy realizować w formie:

$

Ochrony stacjonarnej

$

Ochrony patrolowej

$

Zdalnej

Ze względu na wymogi i kwalifikacje ochronę fizyczną dzielimy na:

$

Ochrona SUFO (Specjalistyczna Uzbrojona Formacja Ochronna)

$

Ochrona przez KPOF (Kwalifikowany Pracownik Ochrony Fizycznej)

$

Pracownik Całodobowego Centrum Ochrony

$

Obsługa portierni i parkingów oraz pozostałych obiektów gdzie nie jest wymagany KPOF

$

Ochrona imprez

$

Ochrona osób i ochrona VIP

Wybór właściwej formy ochrony i dobór pracowników, wymaga poznania zagrożeń i zadań. W tym celu wykonujemy audyt, który pozwala na przedstawienie klientowi właściwej oferty.

Dla klientów zainteresowanych odpisem PFRON posiadamy możliwość zatrudnienia osób z niepełnosprawnością.

Nie walczymy z konkurencją na cenę usługi ale zawsze na jakość. Dlatego też nie podejmujemy się świadczenia usługi, w przypadku jeżeli jedynym wyznacznikiem jest najniższa cena.

Potrzebujesz ochrony?

Zadzwoń i dowiedz się co możemy Ci zaoferować!