Konfigurator usług

Montaż kamer

Montaż kamer

Dostępność urządzeń i coraz korzystniejsze ceny sprawiają, że coraz więcej firm oraz osób prywatnych decyduje się na montaż monitoringu cctv.

Montaż kamer monitoringu – Beta Security ISO

Firma Beta Security ISO będąc dystrybutorem urządzeń cctv, odpowiada na to zapotrzebowanie rynku i oferuje instalacje kamer na terenie całej Polski. W naszej firmie otrzymacie zarówno rozwiązania nisko budżetowe jak i bardzo specjalistyczne z zastosowaniem sztucznej inteligencji AI. Przed podjęciem decyzji o założeniu monitoringu warto skorzystać ze specjalistycznej porady i dobrać urządzenia, które na lata spełnią nasze wymagania.

W zakresie usługi montażu kamer oferujemy:

$

doradztwo, w którego zakres wchodzi także wizja lokalna,

$

dobór urządzeń i sporządzenie planu ich rozmieszczenia,

$

przygotowanie wyceny,

$

zakup urządzeń,

$

instalacja urządzeń,

$

serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Dlaczego prawidłowy montaż kamer ma znaczenie?

Prawidłowy montaż kamer ma ogromne znaczenie w kontekście ich funkcjonalności i sprawności. Jeśli system kamer nie zostanie poprawnie dobrany i zainstalowany, istnieje duże prawdopodobieństwo, iż w przypadku zdarzenia, nie spełni on swojego zadania w oczekiwanym stopniu.

Instalację monitoringu najlepiej oddać w ręce fachowców, którzy posiadają konieczne umiejętności oraz doświadczenie w tej dziedzinie. Wtedy można mieć pewność, że kamery będą działać tak, jak powinny, bez żadnych usterek. Pozwoli to klientowi zaoszczędzić na ewentualnych naprawach tudzież wymianach urządzeń i ponownej konfiguracji, do których mogłoby dojść w wyniku niepoprawnej instalacji.

Rodzaje instalowanych kamer:

$

Analogowy

$

Cyfrowy, monitoring IP

$

Monitoring analogowy wysokiej rozdzielczości (AHD, HD-TVI, HDCVI)

Systemy analogowe

Istnieją od wielu lat, są to systemy, w których przesył obrazów do rejestratora następuje za pomocą kabli. Rozdzielczość w przypadku monitoringu analogowego jest mocno ograniczona i osiąga maksymalnie 960×576 pikseli. W związku, z czym jakość obrazów może nie być najwyższa. Ten typ kamer jest obecnie wypierany przez bardziej zaawansowane technologicznie systemy

Zalety

L

Najtańszy system monitoringu

L

Prosta instalacja i konfiguracja

L

Łatwo zdiagnozować i usunąć ewentualne usterki

Kamery cyfrowe, IP

Są to kamery, w których obraz do rejestratora zostaje przesłany za pomocą sieci komputerowej lub za pomocą WIFI. Technologia ta pozwala na uzyskanie wysokiej rozdzielczości obrazów, która może wynosić nawet 4K.

Zalety

L

Wysoka jakość obrazu

L

Nie potrzeba osobnego kabla do przesyłu fonii

L

Możliwość odczytu detali z obrazów np. numerów z tablicy rejestracyjnej

Kamery analogowe wysokiej rozdzielczości (AHD, HD-TVI, HDCVI)

Jest hybrydą kamer analogowych i cyfrowych. W tym systemie za pomocą kabla lub nadajnika radiowego możemy przesłać obraz o wysokiej rozdzielczości.

Zalety

L

Wysoka jakość obrazu

L

Brak opóźnień w przesyle obrazu

L

Można wykorzystać już istniejącą instalację analogową

Instalacja kamer w domu, firmie, zakładzie produkcyjnym

Kamery mogą być montowane prawie w każdym miejscu w zależności od potrzeb. Możemy je spotkać w domach, na osiedlach, w windach, firmach, w przestrzeni miejskiej, przy produkcji itp.

Monitoring na terenie firmy, w miejscu publicznym czy na prywatnej posesji pozwala na całodobową obserwację i efektywną ochronę mienia. Wszelkie nieprawidłowości np. włamania, kradzieże, akty wandalizmu, ale także pożary i inne zdarzenia są zarejestrowane co pozwala na wykrycie sprawców i dochodzenie roszczeń.

Firma Beta Security ISO instaluje kamery w każdym wymaganym zakresie bezpieczeństwa i w szerokim zakresie cenowym. Najczęściej realizowane przez nas instalacje to domy, wspólnoty mieszkaniowe zakłady przemysłowe o różnym stopniu złożoności, kopalnie oraz różnego typu budowy. Dzięki bezpośredniemu kontaktowi z producentami posiadamy dostęp do urządzeń, jaki jest niedostępny dla naszej konkurencji.

Instalacja kamer – zalety

Niewątpliwą zaletą instalacji cctv jest uzyskanie szybkich korzyści i ograniczenie kosztów ochrony zwłaszcza tam, gdzie mamy do czynienia z ochroną fizyczną. Inwestycja w instalację kamer szybko się zwraca a stosunek ceny do osiąganych korzyści jest bardzo korzystny.

$

Prewencja — system kamer odwodzi potencjalnych przestępców od zamierzonego czynu. Jeśli taka osoba zobaczy, że w danym miejscu zostały zamontowane kamery, z dużym prawdopodobieństwem  nie zdecyduje się na dokonanie czynu zabronionego

$

Wywołanie reakcji odpowiednich służb — w przypadku monitoringu wizyjnego, osoba śledząca obraz z kamer, może reagować w czasie rzeczywistym i wysłać patrol interwencyjny lub poinformować odpowiednie służby

$

Źródło informacji o przestępcy — jeśli dojdzie do przestępstwa, dzięki nagraniom, w znaczący sposób może to ułatwić identyfikację osoby, która jest sprawcą

$

Kontrola pracowników — kamery pozwalają obserwować pracę podwładnych i weryfikować, czy wykonują ją w należyty sposób, kamery wpływają także na samodyscyplinę

$

Poczucie bezpieczeństwa — znajdowanie się na obszarze, który jest objęty monitoringiem daje nam poczucie, że ktoś nad nami czuwa i nie grozi nam niebezpieczeństwo

$

Analityka – współczesne kamery i rejestratory, dają możliwość konfiguracji systemu z innymi systemami (SSWiN, DSO, PPOŻ, SKD), są także wyposażone w bogatą analitykę, wspomagającą pracę systemu. Dzięki analityce kamery mogą reagować na zdarzenia, które rzeczywiście chcemy rejestrować. Analityka pozwala zmniejszyć ilość zapisu na dysku a tym samym wydłuża okres zapisu danych

Nagrania z kamer monitoringu mogą również stanowić materiał dowodowy w sytuacji, gdy w obiekcie nastąpiło włamanie i kradzież. Obraz z monitoringu może wtedy zidentyfikować sprawcę i pomóc klientowi w wygraniu sprawy sądowej.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

Potrzebujesz ochrony?

Zadzwoń i dowiedz się co możemy Ci zaoferować!