Konfigurator usług

Komora dekontaminacyjna

Komora dekontaminacyjna

Komora Dekontaminacyjna

Komora dekontaminacyjna służy do szybkiej neutralizacji zagrożenia biologicznego, pozwalając na całościowe zdezynfekowanie osób wchodzących do budynku wymagającego ścisłego rygoru sanitarnego lub opuszczających miejsce możliwego kontaktu z wirusami. Wykorzystywane w szpitalach, laboratoriach, a także zakładach przemysłowych, komory dekontaminacyjne pozwalają zbudować skuteczny system minimalizowania ryzyka rozprzestrzeniania się wirusów, także COVID-19.

Podstawowe funkcje i zalety komory dekontaminacyjnej

Proponowana w naszej ofercie komora dekontaminacyjna została podzielona na dwa oddzielone od siebie sektory, pierwszy służący pomiarowi temperatury i weryfikacji wstępnej użytkownika oraz drugi, służący procesowi dezynfekcji z użyciem mgły dekontaminacyjnej. Wykonana z wysokiej jakości stali chirurgicznej oraz kurtyn PCV kabina jest całkowicie odporna na długotrwałe działanie środków dezynfekcyjnych, łatwa do utrzymania w czystości, możliwa do zainstalowania w każdej przestrzeni, a przy tym przystosowana do możliwości indywidualnych adaptacji.

Przygotowując montaż komór dekontaminacyjnych wiemy, jak ważna dla zachowania bezpieczeństwa i sprawności pracy zakładów, szpitali czy laboratoriów będzie przepustowość kabiny. Model ProtectoV zapewnia obsługę do 4 osób na minutę, z możliwością pracy urządzenia w trybie ciągłym oraz uzupełniania środków dezynfekujących w trakcie pracy komory

Komora dekontaminacyjna – zasada działania

Proces dezynfekcyjny w komorach dekontaminacyjnych jest realizowany dwuetapowo: poprzez promieniowanie UV oraz bezpieczną dla człowieka mgłę dezynfekującą ze środkiem biobójczym. Przed przystąpieniem do samej dekontaminacji konieczne jest wcześniejsze zweryfikowanie użytkownika – w pierwszym sektorze następuje pomiar temperatury ciała, a pozytywny wynik (brak gorączki) umożliwia przejście do właściwego sektora dekontaminacyjnego. Osoba po dezynfekcji opuszcza kabinę przez kolejną kurtynę, umożliwiając tym samym bezpieczne skorzystanie z komory.

Komora-dekontaminacyjna-PROTECTOV_BS-ISO

Potrzebujesz ochrony?

Zadzwoń i dowiedz się co możemy Ci zaoferować!