Konfigurator usług

System kontroli dostępu

Zabezpieczenia System kontroli dostępu

Dzięki wykorzystaniu elektronicznych systemów kontroli monitorowanie dostępu do pomieszczeń stało się prostsze. Jest to popularne rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej firm i przedsiębiorstw. Używanie tego typu systemów jest łatwe i wygodne. Każdy może wybrać odpowiednią wersję systemu do swoich potrzeb. Współcześnie możliwe jest nawet łączenie kilku systemów zabezpieczeń, co daje duże poczucie bezpieczeństwa.

System kontroli dostępu – czym jest?

Stosowane w wielu budynkach biurowych i firmach systemy kontroli dostępu to jedno z najprostszych, a jednocześnie najskuteczniejszych rozwiązań ograniczających osobom nieuprawnionym dostęp do określonych pomieszczeń i sektorów. W zależności od konfiguracji systemu, rozmieszczenia go w obrębie budynku oraz właściwego zaprogramowania kluczy lub ID card, system kontroli dostępu będzie blokował swobodne poruszanie się pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami i uniemożliwiał wstęp tam, gdzie mogą znajdować się wymagające odpowiedniego zabezpieczenia informacje czy mienie firmy. System rejestruje także każdą próbę wejścia i blokuje dostęp osobom nieuprawnionym. Najprostszym systemem kontroli dostępu jest instalacja domofonowa z klawiaturą często wykorzystywana w domach i blokach.

Aby system kontroli dostępu działał prawidłowo, niezbędne jest zachowanie ograniczeń w zakresie dystrybucji kluczy/ID card/klipsów RFID oraz przypisywania uprawnień na różnym poziomie dostępu. W rozbudowanych systemach SKD istnieje wymóg zsynchronizowania go z systemem alarmowym m.in. na potrzeby usprawnienia ewakuacji pracowników znajdujących się w zamkniętych sekcjach budynku w razie wystąpienia zagrożenia, z systemem RCP, (czyli z systemem kontroli czasu pracy). W praktyce do każdego klucza lub innego urządzenia SKD, którym posługuje się pracownik lub mieszkaniec bloku przydzielane są określone uprawnienia dostępowe, z możliwością ich modyfikacji, rozszerzania lub cofania w zależności od zapotrzebowania.

Beta Security ISO oferuje Państwu doradztwo w wyborze odpowiedniego do Państwa potrzeb systemu kontroli dostępu do budynku. Zajmujemy się też montażem oraz przeszkoleniem z obsługi zainstalowanego systemu. Oferujemy rozwiązania od prostych do profesjonalnych.

Gdzie najczęściej stosuje się systemy kontroli dostępu i zabezpieczeń?

Urządzenia kontroli dostępu są najczęściej montowane są: na osiedlach mieszkaniowych, małych i średnich przedsiębiorstwach w budynkach biurowych, zakładach produkcyjnych. Istotne jest zabezpieczenie miejsc, w których gromadzi się cenne dane lub mienie, ewentualnie chcemy ograniczyć dostęp. Różnorodne systemy można spotkać także w szpitalach, biurach czy urzędach oraz w wielu miejscach użyteczności publicznej.

Z czego składa się system kontroli dostępu?

Można wyróżnić kilka elementów systemu kontroli dostępu. Podstawowy system składa się z:

$

kontrolera,

$

czytnika,

$

centrali SKD (w bardziej złożonych systemach).

Czytnik może być wyposażony w klawiaturę lub czytnik RFID, na której wpisuje się odpowiedni kod, jednak współcześnie stawia się przede wszystkim na czytniki zbliżeniowe (RFID). Osoba posiadająca odpowiednią kartę będzie mogła wejść do zabezpieczonego pomieszczenia.

Z czego składa się system kontroli dostępu?

Można wyróżnić kilka elementów systemu kontroli dostępu. Podstawowy system składa się z:

$

kontrolera,

$

czytnika,

$

centrali SKD (w bardziej złożonych systemach).

Czytnik może być wyposażony w klawiaturę lub czytnik RFID, na której wpisuje się odpowiedni kod, jednak współcześnie stawia się przede wszystkim na czytniki zbliżeniowe (RFID). Osoba posiadająca odpowiednią kartę będzie mogła wejść do zabezpieczonego pomieszczenia.

Zalety elektronicznego systemu kontroli dostępu

Główną zaletą systemu kontroli dostępu jest zmniejszenie ryzyka wejścia niepowołanej osoby. Powoduje to, że mieszkańcy bloków czy pracownicy mogą czuć się bezpiecznie. Łatwość i szybkość obsługi takiego systemu również jest powodem, dzięki któremu tak często wybieramy ten rodzaj zabezpieczenia. Dużym plusem systemu kontroli dostępu jest to, że w razie potrzeby można go rozbudowywać.

L

znaczne zwiększenie poziomu bezpieczeństwa,

L

personalizowanie poziomów dostępu, 

L

większa elastyczność w systemie zmianowym,

L

pozbycie się tradycyjnych kluczy mechanicznych,

L

oszczędność,

L

możliwość kontroli czasu pracy pracowników.

Dlaczego warto wybrać system kontroli dostępu od Beta Security ISO?

Firma Beta Security ISO wykonuje nowoczesne, oparte o funkcjonalne rozwiązania systemy kontroli, oferowane przez DSC, Satel, Roger oraz innych producentów. Systemy instalujemy w budynkach biurowych, halach produkcyjnych i magazynowych, dużych zakładach przemysłowych, placówkach służby zdrowia, bankach oraz budynkach administracyjnych.

Nie robimy niczego według jednego utartego schematu, zawsze dopasowujemy projekt systemu indywidualnie do potrzeb klienta, dbając o zachowanie najwyższej jakości wykonania i pełnej sprawności kontroli dostępu, często powiązanego z systemem RCP.

Potrzebujesz ochrony?

Zadzwoń i dowiedz się co możemy Ci zaoferować!