Konfigurator usług

System kontroli dostępu

Zabezpieczenia System kontroli dostępu

System kontroli dostępu

Stosowane w wielu budynkach biurowych i firmach systemy kontroli dostępu to jedno z najprostszych, a jednocześnie najskuteczniejszych rozwiązań ograniczających dostęp do określonych pomieszczeń i sektorów dla osób nieuprawnionych.

W zależności od konfiguracji systemu, rozmieszczenia go w obrębie budynku oraz właściwego zaprogramowania kluczy, system kontroli dostępu będzie blokował swobodne poruszanie się pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami i uniemożliwiał wstęp tam, gdzie mogą znajdować się wymagające odpowiedniego zabezpieczenia informacje czy mienie firmy. System rejestruje także każde użycie kluczy uprawniających do wejścia, tak by możliwe było późniejsze zweryfikowanie osób korzystających z zabezpieczanych zasobów firmy.

Aby system kontroli dostępu działał prawidłowo, niezbędne jest zachowanie ograniczeń w zakresie dystrybucji kluczy oraz przypisywania uprawnień dostępu dla poszczególnych pracowników. Konieczne jest także zsynchronizowanie go z systemem alarmowym na potrzeby usprawnienia ewakuacji pracowników znajdujących się w zamkniętych sekcjach budynku w razie wystąpienia zagrożenia.

W praktyce do każdego klucza i pracownika przydzielane są określone uprawnienia dostępowe, z możliwością ich modyfikacji, rozszerzania lub cofania w zależności od zapotrzebowania. Kluczowym zadaniem systemu kontroli dostępu jest zabezpieczenie przed dostępem do budynku oraz jego poszczególnych części osób niepowołanych. System jest wsparciem dla stosowanych systemów monitoringu i ochrony mienia, ale także ochrony bezpieczeństwa pracowników.

Nie znalazłeś tego, czego szukałeś?
Zachęcamy do kontaktu z naszymi Specjalistami
Chętnie odpowiemy na dodatkowe pytania

Kontrola dostępu oferowana w naszej firmie

Firma Beta Security ISO wykonuje nowoczesne, oparte o funkcjonalne rozwiązania systemy kontroli, oferowane przez DSC, Satel, Roger oraz innych producentów. Systemy instalujemy w budynkach biurowych, halach produkcyjnych i magazynowych, dużych zakładach przemysłowych, placówkach służby zdrowia, bankach oraz budynkach administracyjnych.

Nie robimy niczego według jednego utartego schematu, zawsze dopasowujemy projekt systemu indywidualnie do potrzeb klienta, dbając o zachowanie najwyższej jakości wykonania i pełnej sprawności kontroli dostępu, często powiązanego z systemem RCP.