Konfigurator usług

Nadzór wizyjny w nocy, na co zwrócić uwagę wybierając kamery?

W ostatnich latach drastycznie wzrosła liczba kradzieży i włamań. W samym 2022 r. w sklepach i supermarketach była ona wyższa o 30%, w domach i mieszkaniach o 40%, a kradzieże części samochodowych zwiększyły się o nawet 65% w stosunku do roku poprzedniego. Przy czym sama wykrywalność tego typu przestępstw utrzymuje się na poziomie ok. 50%.

Jak więc zabezpieczyć majątek przed chciwymi rękami przestępców? W takim przypadku warto zainwestować w całodobowy monitoring. Co jednak warto wiedzieć przed zakupem kamery widzącej w nocy?

czym jest SUFO

Dla kogo monitoring w nocy to dobre rozwiązanie?

Praktycznie każdy, kto chce uniknąć utraty majątku z powodu kradzieży, powinien zainwestować w dobrą kamerę do nagrywania w nocy. Zatem jest to doskonały wybór zarówno dla osób prywatnych, które często wyjeżdżają ze swojego domu czy mieszkania, jak i firm, które potrzebują ochronić nie tylko mienie, ale również ważne dokumenty dotyczące działalności.

t

Dowiedz się więc, czym charakteryzuje się dobra kamera do nagrywania w nocy, zanim zamówisz swój pierwszy egzemplarz.

Jak działa dobra kamera do monitoringu w nocy?

Największą przeszkodą podczas nocnego nagrywania jest niedostateczna ilość światła. Nawet jeśli widok z kamery w nocy obejmie np. lampę uliczną, jakość takiego nagrania może być niewystarczająca do wykrycia sprawcy przestępstwa. 

Na szczęście obecna technologia pozwala na uzyskanie wyraźnego obrazu nagrań również nocą. Dzisiejsze kamery widzące w nocy w większości zawierają moduł podczerwieni IR. Taka wiązka światła doskonale rozświetla otoczenie dla sprzętu, a jednocześnie jest niewidoczna dla ludzkiego oka.

Czasem jednak obraz z podczerwieni jest niewystarczający do rozpoznania takich szczegółów jak np. numery tablic rejestracyjnych. Jeśli potrzebujesz jeszcze lepszego widoku z kamery w nocy, to zastanów się nad sprzętem z technologią ColorVu. Dzięki zaawansowanym obiektywom i przetwornikom uzyskasz nie tylko bardzo wyraźny obraz, ale również nagranie w kolorze.

Inne parametry, które powinna zawierać dobra kamera do nagrywania w nocy

Przedstawiamy przydatne funkcje, które są coraz częściej spotykane w dobrych kamerach do monitoringu w nocy:

  • zasięg promiennika – obecnie w większości modeli wynosi 20–60 m, choć niektóre oferują ostry obraz nawet na odległość 100 m;
  • promiennik EXIR/LED;
  • czujnik zmierzchu;
  • ręczna kalibracja oświetlenia IR;
  • czułość – najlepsze modele oferują czułość na poziomie 0,002 lux, dzięki czemu możesz nagrywać nawet w znikomym oświetleniu;
  • WDR 120DB – wspiera nagrywanie w mocno kontrastowym otoczeniu oraz podczas nagle zmieniającego się oświetlenia;
  • HLC, BLC – ograniczają oślepienie kamery w momencie skierowania innego źródła światła w jej kierunku (np. latarki);
  • podgląd zdalny;
  • powłoka antyrefleksyjna – pomaga z rozpraszaniem światła podczas trudnych warunków atmosferycznych.

Montaż kamer widzących w nocy – postaw na profesjonalistów

Myślisz o zamontowaniu monitoringu nocnego? Nadal nie wiesz, która opcja da Ci najlepszy widok kamery w nocy? Masz już wdrożony system i nie wiesz, czy nowy sprzęt na nim zadziała? Nasi specjaliści czekają na Twoje pytania!

Zgłoś się do nas i już teraz powierz nam bezpieczeństwo Twojego majątku.