Konfigurator usług

Czym kierować się przy wyborze systemu alarmowego do domu?

Zabezpieczenie posiadłości czy domu jednorodzinnego przed różnego rodzaju zagrożeniami to decyzja, którą warto dokładnie przemyśleć. Jaki system alarmowy do domu jest najlepszy i na co zwracać uwagę? Podpowiadamy!

system alarmowy do domu

Zalety montażu systemu alarmowego w domu jednorodzinnym

Przede wszystkim system alarmowy do domu chroni przed włamaniem, zmniejszając jego ryzyko nawet o 95%. Jednak instalacje alarmowe często spełniają też inne, pożyteczne funkcje takie jak:

  • zabezpieczenie przeciwpożarowe;
  • zabezpieczenie przed zaczadzeniem i nieszczelnością instalacji gazowej;
  • podłączenie stacji monitorującej i przekazywanie sygnału do grup interwencyjnych.

Dobry system alarmowy w domu posiada też światełko awaryjne wskazujące na zanik napięcia oraz zintegrowane sterowanie oświetleniem, bramą garażową, roletami czy wentylacją. Wiele nowoczesnych instalacji ma opcję zdalnego sterowania całym systemem – możesz więc skontrolować stan posiadłości, gdziekolwiek aktualnie przebywasz.

Jaki system alarmowy do domu jednorodzinnego wybrać?

Najczęściej wybieranym rodzajem instalacji alarmowej jest przewodowy system alarmowy. Dobrze sprawdza się on w domach jednorodzinnych. Najlepiej jednak uwzględnić jego montaż jeszcze podczas budowy domu – wówczas możesz łatwo zaplanować rozmieszczenie instalacji. W przeciwnym razie może się to wiązać z kuciem ścian w celu schowania w nich okablowania. Innym rozwiązaniem jest zastosowanie listew.

Wygodniejszą, choć odrobinę droższą opcją jest bezprzewodowy system alarmowy do domu. Składa się on z:

  • czujek;
  • centrali alarmowej odbierającej sygnały;
  • manipulatora sterującego systemem, na którym widoczny jest stan każdej czujki;
  • anteny GSM pozwalającej nadzorować alarm przy użyciu telefonu z dowolnego miejsca na świeci;
  • akumulatora i transformatora;
  • sygnalizatora.

Ten ostatni element montowany jest na zewnątrz budynku. Potencjalne zagrożenie sygnalizuje przy użyciu dźwięku i światła.

Alarm bezprzewodowy jest znacznie łatwiejszy w instalacji (brak okablowania), a czujki łączą się z centralną za pomocą fal radiowych. Obecne rozwiązania technologiczne zabezpieczają system przed zakłóceniami sygnału radiowego.

Alarm w wersji podstawowej i rozbudowanej

Systemy alarmowe do domu jednorodzinnego to bez wątpienia rzecz niezbędna, choć oznacza pewne wydatki. Ile kosztuje system alarmowy do domu? Ceny zależą od wielu czynników – tego, czy zdecydujesz się na system przewodowy, czy bezprzewodowy, jak duży jest dom, ile zdecydujesz się zamontować czujek oraz jakie funkcje ma spełniać. Istotny jest także koszt montażu.

Prosty system alarmowy do domu może zamknąć się w kwocie ok. 2 500–3 000 zł. Instalacja rozbudowana, zawierająca oprócz podstawowych czujek m.in. te reagujące na dym, ciepło i czad, może kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych.

Nie warto jednak oszczędzać na komponentach, a tym bardziej montażu. Najlepiej, by był on przeprowadzony przez specjalistów. Profesjonalna firma dokładnie podłączy i sprawdzi cały system, co da Ci pewność, że wszystko będzie działać prawidłowo. Beta Security ISO zajmuje się tym już od wielu lat, a nasi fachowcy mają na swoim koncie montaż setek różnego rodzaju systemów alarmowych. Skorzystaj z naszej oferty!