Konfigurator usług

Czym są zintegrowane systemy bezpieczeństwa, czyli połączenie monitoringu wizyjnego i kontroli dostępu

Zależy Ci na zapewnieniu kompleksowej ochrony w swojej firmie i maksymalizacji efektywności wdrożonych rozwiązań? Sprawdź, czym jest zintegrowany system bezpieczeństwa i dlaczego warto się na niego zdecydować.

zintegrowane systemy bezpieczeństwa

Co to jest zintegrowany system bezpieczeństwa?

Zintegrowany system bezpieczeństwa pozwala uzyskać pełną i efektywną kontrolę nad konkretnym budynkiem, zespołem budynków lub obszarem, który ma podlegać ochronie. W ramach jednego, centralnego systemu zintegrowane są poszczególne elementy strategii bezpieczeństwa. Takie rozwiązania stają się coraz popularniejsze i powszechnie wykorzystywane są zarówno w przedsiębiorstwach, fabrykach, obiektach handlowych, obiektach sportowych czy obiektach użyteczności publicznej.

W ramach zintegrowanego systemu bezpieczeństwa można połączyć różne metody ochrony, m.in. system nadzoru wizyjnego (CCTV), kontrolę dostępu (KD) czy System Sygnalizacji Włamania i Napadu (SSWiN).

Monitoring wizyjny

Jednym z elementów wchodzących w skład zintegrowanego systemu bezpieczeństwa jest monitoring wizyjny (CCTV). Zapewnia on bieżącą kontrolę nad monitorowanym obiektem/terenem. Ponadto, umożliwia szybkie wykrycie występujących zagrożeń, co skutkuje skróceniem czasu reakcji. Przekłada się to na zwiększenie bezpieczeństwa zarówno mienia, jak i pracowników Twojej firmy.

Sprawdź też, gdzie powinno się instalować kamery przemysłowe.

Kontrola dostępu

Kolejną częścią składową zintegrowanego systemu bezpieczeństwa to kontrola dostępu. Jest to element zabezpieczenia technicznego spotykany zarówno w obiektach przemysłowych, jak i biurowcach. System ten pozwala sprawować kontrolę na tym, kto otrzymuje dostęp do poszczególnych pomieszczeń w budynku.

Artykuł, który może Cię zainteresować: Zmniejsz koszty i zwiększ skuteczność ochrony – postaw na SOM.

Dlaczego warto zdecydować się na zintegrowany system bezpieczeństwa?

Zintegrowany system bezpieczeństwa to rozwiązanie, na które z całą pewnością warto się zdecydować. Mimo, iż wdrożenie kompleksowego rozwiązania może wydawać się kosztowne, to jest to inwestycja, która szybko się zwróci i w długoterminowej perspektywie pozwoli osiągnąć realne oszczędności.

 

Zalety zintegrowanego systemu bezpieczeństwa to m.in.:

  • centralizacja zarządzania poszczególnymi systemami;
  • efektywniejsza ochrona i nadzór nad mieniem;
  • skrócenie czasu reakcji w przypadku wystąpienia niepożądanego zdarzenia;
  • optymalizacja kosztów związanych z ochroną obiektu;
  • podgląd obiektu w czasie rzeczywistym.

Efektywne zarządzanie bezpieczeństwem? Tylko z Beta Security ISO!

Szukasz najlepszej opcji w zakresie nadzoru wizyjnego, zależy Ci na zwiększeniu poziomu bezpieczeństwa i optymalizacji kosztów? Chcesz, aby specjaliści doradzili Ci optymalne rozwiązanie dopasowane do Twoich potrzeb? Skontaktuj się z nami i przekonaj się, jak dzięki współpracy z Beta Security ISO Sp.z o.o. osiągniesz zakładane cele. W naszej ofercie znajdziesz m.in. nadzór wizyjny ISO SOM, system kontroli dostępu czy monitoring systemów alarmowych.