Konfigurator usług

Kamery przemysłowe – gdzie powinno się je instalować?

Kamery przemysłowe to jedno z narzędzi, które na stałe weszło do repertuaru środków ochrony. Jednak aby ich skuteczność była maksymalna, należy zwrócić uwagę na wiele elementów, między innymi, warto montować je w odpowiednich miejscach. Gdzie więc należy je instalować?

kamery przemysłowe

Czym są kamery przemysłowe?

Kamery przemysłowe są urządzeniami szeroko stosowanymi w monitoringu wizyjnym. Należą do nich m.in. Najczęściej systemy wizyjne określamy jako CCTV (ang. closed circuit television), składające się z kilku do kilku tysięcy kamer, tworzące system umożliwiający nadzorowanie obszarów o różnej charakterystyce. nawet z dużej odległości. Obraz z kamer jest przesyłany do lokalnego lub wyniesionego centrum monitoringu, gdzie może jest rejestrowany i podlega bieżącej analizie być oglądany na monitorach i nagrywany. Często system zawiera nie jedną, a wiele kamer.

Zastosowanie kamer przemysłowych umożliwia kontrolowanie podejrzanych zachowań, zdarzeń i szybszą interwencję w razie nieprzewidzianej sytuacji. 

t

W przypadku, gdy dojdzie do napadu lub innego niezgodnego z prawem zdarzenia, zapisy z kamer pomagają też w analizie zdarzenia i identyfikacji ewentualnego sprawcy.

Wyróżnia się nowoczesne kamery przemysłowe zewnętrzne, dzięki zaawansowanemu oprogramowaniu oraz wyposażeniu np. w oświetlacze często wyposażone są w całą gamę które dzięki podczerwieni lub tryb noktowizyjny, rejestrują obraz wysokiej jakości także w nocy, w zupełnej ciemności. oraz wewnętrzne umieszczane w budynkach. Inny podział uwzględnia kamery stacjonarne, obrotowe oraz tubowe. Z uwagi na sposób transmisji Stosuje się zarówno kamery analogowe, w tym o wysokiej rozdzielczości, jak i urządzenia i cyfrowe, w których przesył danych następuje za pomocą sieci komputerowej lub WiFi.

Kontrola dużych obiektów

Kamery w przemyśle, zwłaszcza w dużych zakładach, gwarantują większe bezpieczeństwo. Aby jednak spełniały system spełnił swoją funkcję, musi być odpowiednio zaprojektowany i zainstalowany w oparciu o wcześniej wykonaną analizę bezpieczeństwa. Widok z kamer powinien obejmować cały kontrolowany obszar. W tym kontekście ważne są także punkty, w których zostaną zainstalowane. Należy też pamiętać o tym, żeby pola widzenia kamer nie zasłaniały żadne przeszkody.

Gdzie montować kamery przemysłowe?

Kamera przemysłowa, w zależności od pełnionej funkcji i możliwości technicznych, powinna zostać zamontowana na optymalnej wysokości – nie za wysoko, zmniejsza to bowiem jakość obrazu i jego rozdzielczość. Niekorzystne jest też na przykład umieszczanie urządzenia kamer w przejściach do jaśniejszych pomieszczeń.

Dobrym pomysłem jest kamera na drzwi wejściowe z podglądem na główne wejście do obiektu. Najlepiej zamontować ją nad drzwiami lub tuż obok nich. Na prywatnych posesjach zaleca się instalację urządzenia w taki sposób, by zabezpieczyć takie miejsca jak garaż, wejście główne, brama, okna lub na tył domostwa. Jednak dla obiektów użyteczności publicznej – jak oraz zakładów pracy, banki, urzędy i sklepy – trzeba wyznaczyć strategiczne punkty, w których kontrola jest szczególnie potrzebna. Przydaje się tutaj pomoc specjalistów, którzy dobiorą właściwe miejsce instalacji oraz odpowiedni rodzaj kamery.

Gdzie montować kamery przemysłowe?

Jak wspomniano, montaż kamer przemysłowych najlepiej zlecić specjalistom. W Beta Security ISO zajmujemy się nie tylko dystrybucją, ale i instalacją urządzeń na terenie całego kraju. Są to zarówno rozwiązania ekonomiczne, jak i wysokiej klasy kamery korzystające ze sztucznej inteligencji. Gwarantujemy pełne wsparcie związane z montażem kamer przemysłowych, w skład którego wchodzi:

  • doradztwo, wraz z wizją lokalną;
  • dobór sprzętu i stworzenie planu rozmieszczenia kamer;
  • przygotowanie wyceny;
  • zakup i instalacja urządzeń;
  • serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Skorzystaj z naszej oferty!