Konfigurator usług

Zmniejsz koszty i zwiększ skuteczność ochrony – postaw na SOM, System Ochrony Mobilnej

Skuteczna ochrona mienia wymaga profesjonalnych środków. Wdrażanie nowoczesnej technologii i rozwiązań na miarę XXI wieku to cel, który sobie postawiliśmy, tworząc SOM – System Ochrony Mobilnej.

systemy ochrony mobilnej

Czym jest System Ochrony Mobilnej?

System Ochrony Mobilnej jest zdalnym nadzorem on-line obiektów, który może być realizowany zarówno całodobowo, jak i w określonych godzinach. Aby zagwarantować bezpieczeństwo w pełnym zakresie, integruje on liczne systemy nadzoru. Podstawowe założenia systemu SOM opracowaliśmy już w 2002 roku. System przeszedł rygorystyczne testy i jest chroniony prawem patentowym.

Za bieżącą kontrolę odpowiada CCTV, czyli monitoring wizyjny znany również jako telewizja przemysłowa. Stanowi on podstawowy element SOM.

Drugim istotnym składnikiem SOM jest kontrola dostępu (KD). Jej głównym zadaniem jest ochrona pomieszczeń, przejść, a także ruchu osobowego w obiekcie. Konfiguruje się ją pod konkretny obiekt, z uwzględnieniem wszystkich szczegółów w kwestii jego bezpieczeństwa. Inne ważne składowe SOM to:

$

SSWiN – System Sygnalizacji Włamania i Napadu,

$

Dźwiękowe systemy ostrzegawcze DSO,

$

Patrole interwencyjne i patrole mobilne.

SSWiN zawiera centrale alarmowe zaopatrzone zarówno w czujki ruchu oraz ochrony obwodowej, jak też przetwarzania sygnałów technicznych, w tym ciśnienia, temperatury, gazu oraz ewentualnego zalania. Na DSO składają się natomiast specjalistyczne systemy nagłośnieniowe.

Jak działa System Ochrony Mobilnej?

Sygnały ze wszystkich modułów nadzorczych odbiera Całodobowe Centrum Ochrony (CCO). Systemy wizyjne nadzorują z kolei przypisani operatorzy w Centrum Nadzoru Wizyjnego (CNW), a sygnały alarmowe przesyłane przez SSWiN i pozostałe systemy przesyłane są do Centrum Monitorowania Alarmów (CMA). Całodobowe Centrum Operacyjne stanowi całość, na którą składają się CNW i CMA, dodatkowo wspierane przez działania patroli interwencyjnych.

SOM to przede wszystkim system zapobiegania niepożądanym zdarzeniom, jednak w razie ich zajścia pozwala też na namierzenie i ujęcie sprawców.

Analityka SOM

Istnieje możliwość wsparcia nadzoru przez rozbudowany system, w którym kluczowym elementem jest analityka obrazu wideo. Została ona wyposażona w nowoczesne mechanizmy takie jak kamery z funkcją AI (sztuczna inteligencja reagująca wyłącznie na ludzi).

Złożone funkcje analityki to także:

$

identyfikacja i odczytywanie tablic rejestracyjnych,

$

zaawansowana analiza i identyfikacja twarzy,

$

zliczanie osób i pojazdów,

$

wykrywanie i rozpoznawanie osób,

$

wykrywanie wejścia w obszar chroniony,

$

przekroczenie linii,

$

wykrywanie wałęsania się,

$

zabranie lub pozostawienie przedmiotu,

$

wykrywanie osób bez kasku na budowie.

Inteligentne systemy ochrony, do których należy SOM, to również systemy wideodetekcji pożaru, zadymienia oraz wideodetekcja 3D. Korzystamy z zabezpieczonych i szybkich łącz o dużej przepustowości. Operator może dzięki temu reagować w czasie rzeczywistym, m.in. dokonując odsłuchu z obiektu czy wykonując z nim połączenie głosowe.

Przy wykryciu jakiejkolwiek zmiany w polu widzenia kamery system ma też możliwość powiadomienia operatora, na której kamerze wystąpiło zdarzenie. W razie konieczności operator może wysłać patrol lub wezwać potencjalnego intruza do wykonania poleceń.

Nasz system korzysta z kilku kompatybilnych ze sobą CCO, a jeżeli jedno z nich ulegnie awarii, to w ciągu godziny pozostałe przejmują jego funkcje. Jest to innowacyjne w skali światowej rozwiązanie, które gwarantuje naszym klientom maksimum bezpieczeństwa.

Jakie są zalety korzystania z SOM?

Oferowany przez nas System Ochrony Mobilnej to nowoczesna infrastruktura, która zapewnia pełne bezpieczeństwo na wielu płaszczyznach. Dzięki SOM możliwe jest częściowe, a nawet całkowite wyeliminowanie ochrony fizycznej, a także optymalizacja kosztów – system pozwala obniżyć je nawet o 60%.

W czasie implementacji systemu u naszych klientów przeprowadzamy spotkanie biznesowe, na którym ustalamy wszystkie szczegóły, wykonujemy audyt lokalizacji wraz z dokładnym określeniem środków niezbędnych na jej ochronę. Na tej podstawie przesyłamy odpowiednio przygotowaną ofertę, a następnie zajmujemy się ostatecznym wdrażaniem SOM.

Jesteśmy przygotowani pod względem operacyjnym, technicznym i logistycznym do realizacji najtrudniejszych zadań, a nasze centra nadzorcze jako jedyne w Polsce monitorują obiekty on-line z wykorzystaniem pełnej analityki.

Stawiamy na sprawdzone technologie. Konfiguracja systemu jest dopasowana do potrzeb konkretnej firmy i klienta, co jest wyznacznikiem maksymalnej skuteczności i jakości działania.

Postaw z nami na nowoczesność i bezpieczeństwo!